ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10862267
*
nr 1086 2267
Spegel
Oval, 46x72
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2017
kl 20:22:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 21:52:15
1
100 kr
29/1 18:16:33
2
500 kr
29/1 23:12:55
3
250 kr
29/1 23:12:55
2
300 kr (Budbetjänt)
29/1 23:13:41
3
350 kr
29/1 23:13:41
2
400 kr (Budbetjänt)
29/1 23:15:23
3
450 kr
29/1 23:15:23
2
500 kr (Budbetjänt)
30/1 18:27:45
4
600 kr
30/1 20:15:48
5
Vinnande bud
30/1 20:16:22
4
800 kr
30/1 20:16:22
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1086 2267
Spegel
Oval, 46x72
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 21:52:15 | 1 | 100 kr |
29/1 18:16:33 | 2 | 500 kr |
29/1 23:12:55 | 3 | 250 kr |
29/1 23:12:55 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
29/1 23:13:41 | 3 | 350 kr |
29/1 23:13:41 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
29/1 23:15:23 | 3 | 450 kr |
29/1 23:15:23 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
30/1 18:27:45 | 4 | 600 kr |
30/1 20:15:48 | 5 | Vinnande bud |
30/1 20:16:22 | 4 | 800 kr |
30/1 20:16:22 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02